Dekarbonizace motoru

  ÚČINNÉ ŘEŠENÍ MNOHA PROBLÉMŮ MOTORU

  Snižuje spotřebu, zvyšuje výkon, napravuje emise

  Mnoho problémů prakticky všech typů motorů je zanášení usazeninami uhlíku, jinak řečeno karbonizace.  Ta je spojena především s motory přímostřikovými zážehovými, ale problematické jsou všechny diesely a možná ještě více vykazují problémy motory benzínové s nepřímým vstřikem, zejména první generace takových agregátů.

  Karbon se usazuje prakticky ve všech prostorech motoru. Postiženy jsou vstřiky, samozřejmě samotná spalovací komora, ale také písty.

  Proč vlastně k usazování karbonu dochází? Na vině je zejména motorový olej, který v kombinaci s často ne moc dobrým teplotním managementem motorů trpí nadměrnou teplotou a vytváří látky, které nejsou pro motor příznivé. To nakonec vede ke vzniku karbonových usazenin, se kterými si již motor sám neporadí. Usazeniny nejen že snižují výkon motoru tím, že tryska nerovnoměrně rozprašuje a ostatní komponenty neplní svou funkci řádně, ale často vede také ke zvýšení emisí a to tak, že vozidlo neprojde kontrolu při pravidelné STK.

  Pomocí provedení dekarbonizace dosáhnete lepšího a vyrovnanějšího chodu motoru, často přímo uslyšíte změnu. Také tah motoru bude silnější a samozřejmě projdete emisemi. Motor vašeho vozu vám poděkuje a značně tak prodloužíte jeho reálnou životnost.

  Dekarbonizace je poměrně opomíjená, ale velmi důležitá a účinná prevence i léčba mnoha potíží vašeho motoru.

  CENÍK ÚDRŽBY KLIMATIZACE

  OBJEM MOTORU BEZ DPH S DPH
  do 1000ccm 1652 1999
  do 1999ccm 2149 2600
  do 2999ccm 2479 2999
  do 4999ccm 3305 3999
  do 5999ccm 3801 4599
  • Čištění kompletního prostoru motoru
  • Snížení emisí
  • Zvýšení účinnosti motoru
  • Snížení hlučnosti motoru - optimalizace chodu

  EXPRESS SERVIS 24

  Služby provádíme nejpozději do 24 hodin

  Z NAŠÍ DALŠÍ NABÍDKY

  Profesionálních služeb za dostupné ceny

  od 350,- // ZÁKLADNÍ CENA 2h // ČAS DOKONČENÍ
  Moderní způsoby detekce i toho nejmenšího úniku. Kompletní čištění a dezinfekce okruhu chlazení. Údržba kompresoru - prodej a výměna.
  od 800,- // ZÁKLADNÍ CENA 3h // ČAS DOKONČENÍ
  Snížil se výkon vašeho motoru? Máte problémy se zatékáním do interiéru vozidla nebo zvýšeným pronikáním hluku? Potřebujete vyhledat prasklinu výfuku? Pak je pro vás řešením naše služba vyhledání úniků a netěsností.